Frontlader met functie terug-naar-positie


Beschrijving

De functie terug-naar-positie is een automatische functie van de frontlader. Hiermee kunnen twee posities worden ingesteld waar de laadarm en laadbak automatisch naar terugkeren. Nadat de posities zijn ingesteld volstaat het kort in de gewenste richting duwen van de multifunctionele hendel om de laadarm of laadbak automatisch naar de vooringestelde positie te bewegen.

Het is ook mogelijk om een hoek of kanteling van de laadbak als nulpositie op te slaan als deze hoek vaak nodig is. Deze positie verschijnt dan op het CommandCenter™ als "0°". Elke wijziging in de laadbakpositie wordt in graden weergegeven (bijvoorbeeld +110° of -98°) ten opzichte van de opgeslagen 0°-positie. Om de laadbak naar de nulpositie terug te brengen moet de multifunctionele hendel worden geactiveerd tot “0°” opnieuw op het CommandCenter™ verschijnt. De functie terug-naar-positie is alleen actief bij snelheden onder 16 km/h.

BELANGRIJK: Als frontlader vervangen wordt door een frontlader met functie terug-naar-positie, zullen er waarschijnlijk functiestoringen optreden. Om storingsvrij functioneren te waarborgen moeten de componenten worden aangepast of gekalibreerd na montage van een nieuwe frontlader. Raadpleeg hiervoor uw John Deere dealer.


Terug-naar-positie venster selecteren

  1. Druk meerdere keren op toets (1) tot terug-naar-positie venster opent.

  2. LX1054679
    LX1054679-UN-12APR12

    LX1054678
    LX1054678-UN-12APR12

    Druk anders op de SCV-softkey in het CommandCenter™ menu.



  3. LX1054680
    LX1054680-UN-12APR12

    Druk vervolgens in het getoonde venster op de softkey met het frontladerpictogram.




Terug-naar-positie venster

LX1054667
LX1054667-UN-16APR12

Terug-naar-positie venster

A

Status weergave - Terugkeren naar positie aan = I; uit = 0

B

Hoogste stand laadbak instellen

C

Terug-naar-positie; activeren = I of deactiveren = 0

D

Hoogste stand laadarm instellen

E

Laagste stand laadarm instellen

F

Laagste stand laadbak instellen

G

Wisselen naar SCV-instellingen (zie SCV's)

H

Wisselen naar instellingen topsnelheid van E-ICV's (zie SCV's)

I

Weergave laadarmpositie in procent, met 100% = hoogste positie

J

Balkdiagram van beweging tussen hoogste en laagste terug-naar-posities

K

Electronische parallelgeleiding; activeren = aangevinkt (controleer) of deactiveren = niet aangevinkt (controleer)

l

Balkdiagram van kanteling tussen hoogste en laagste terug-naar-posities

M

Gebied waar frontladers zonder mechanische parallelgeleiding niet kunnen worden gebruikt. Dit voorkomt onbedoeld kippen op het cabinedak van de inhoud van de laadbak.

N

Display met kantelhoek van laadbak ten opzichte van een vooringesteld nulpunt

O

Softkey "0" is voor het vastleggen van elk gewenst nulpunt binnen het bewegingsbereik van de laadbak. Hierdoor kan een laadbakpositie die vaak vereist is terug worden gevonden. Beweging naar dit punt moet handmatig worden volbracht.

-

De pijlen in de grijze balken geven de huidige posities van laadbak en laadarm aan. Telkens als er een automatische beweging wordt uitgevoerd, wisselt de kleur van de pijlen van zwart naar groen.

OPMERKING: Controleer de status van de elektronische parallelgeleidingsfunctie (K) als de trekker opnieuw wordt gestart.

Als een frontlader zonder mechanische parallelgeleiding is geïnstalleerd, is electronische parallelgeleiding altijd actief.

Als een frontlader met mechanische parallelgeleiding is geïnstalleerd, blijft de eerdere instelling van de electronische parallelgeleiding actief.


Functie terug-naar-positie instellen

LX1054668
LX1054668-UN-12APR12

  1. Beweeg de laadarm naar gewenste hoogste positie (1) en druk vervolgens op toets (A).

  2. Beweeg de laadarm naar gewenste laagste positie (2) en druk vervolgens op toets (B).

OPMERKING: De hoogste terug-naar-positie moet altijd hoger zijn dan de laagste terug-naar-positie. Om zweefstand te activeren moet de laadarm eerst worden geheven tot een hoogte van ≤ 30% (kijk naar display).

LX1054669
LX1054669-UN-12APR12

  1. Beweeg de laadbak naar gewenste hoogste positie (1) en druk vervolgens op toets (A).

  2. Beweeg de laadbak naar gewenste laagste positie (2) en druk vervolgens op toets (B).

  3. Beweeg de laadbak naar gewenste kantelhoek, druk vervolgens op toets (C) om de positie op te slaan. Op het kantelhoekdisplay verschijnt . Hierdoor kan een laadbakpositie die vaak vereist is terug worden gevonden. Het hoekdisplay informeert de bediener over de huidige positie van de laadbak ten opzichte van het nulpunt. Beweging naar dit punt moet handmatig worden volbracht.

OPMERKING: De hoogste terug-naar-positie moet altijd hoger zijn dan de laagste terug-naar-positie. Het nulpunt kan op elke gewenste positie zijn.


Functies multifunctionele hendel

LX1054684
LX1054684-UN-08MAY12

BELANGRIJK: De terug-naar-positie functie kan worden onderbroken door de multifunctionele hendel kort in de tegenovergestelde richting te bewegen. Voorbeeld: Stop de laadarm bij neerwaartse beweging = Beweeg de multifunctionele hendel naar achterzijde (A).

A

Trek de multifunctionele hendel naar achteren tot de laadarm de gewenste hoogte heeft bereikt. Beweeg de hendel niet verder dan het weerstandspunt.

B

Trek de multifunctionele hendel naar achteren tot het over het weerstandspunt heen is, laat vervolgens los. Dit activeert de functie terug-naar-positie voor de hoogste positie. De laadarm stopt automatisch op de vooringestelde hoogste positie.

C

Beweeg de multifunctionele hendel naar links tot de laadbak de gewenste hoogste positie bereikt. Beweeg de hendel niet verder dan het weerstandspunt.

D

Beweeg de multifunctionele hendel naar links tot het over het weerstandspunt heen is, laat vervolgens los. Dit activeert de functie terug-naar-positie voor de hoogste positie. De laadbak stopt automatisch op de vooringestelde positie.

E

Druk de multifunctionele hendel naar voren tot de laadarm tot de gewenste hoogte is neergelaten. Beweeg de hendel niet verder dan het weerstandspunt.

F

Duw de multifunctionele hendel naar voren tot het over het weerstandspunt heen is, laat vervolgens los. Dit activeert de functie terug-naar-positie voor de laagste positie. De laadarm stopt automatisch op de vooringestelde laagste positie.

G

Duw de multifunctionele hendel helemaal naar voren en zet in vergrendeling om de zweefstand te activeren. De hendel blijft in de vergrendeling tot hij met de hand naar achteren wordt getrokken.

H

Beweeg de multifunctionele hendel naar rechts tot de laadbak de gewenste laagste positie bereikt. Beweeg de hendel niet verder dan het weerstandspunt.

I

Beweeg de multifunctionele hendel naar rechts tot het over het weerstandspunt heen is, laat vervolgens los. Dit activeert de functie terug-naar-positie voor de laagste positie. De laadbak stopt automatisch op de vooringestelde positie.

Beweeg de multifunctionele hendel (H) twee keer kort na elkaar tot over het weerstandspunt en houd deze in die positie vast. Dit activeert de schudfunctie van de laadbak.


Bediening van de laadarm

LX1054670
LX1054670-UN-19APR12

Terug-naar-positie, hoogste positie - Trek hendel een keer kort naar achteren tot over het weerstandspunt, en laat los.

LX1054672
LX1054672-UN-19APR12

Hef de laadarm boven hoogste terug-naar-positie - Trek hendel naar achteren zonder over het weerstandspunt heen te gaan.

LX1054671
LX1054671-UN-19APR12

Terug-naar-positie, laagste positie - Duw hendel een keer kort naar voren tot over het weerstandspunt, en laat los.

LX1054673
LX1054673-UN-09MAY12

Zweefstand - Zet hendel in voorste vergrendeling.

OPMERKING: Om zweefstand te activeren moet de laadarm eerst worden geheven tot een hoogte van ≤ 30% (kijk naar display).


Bediening van de laadbak

LX1054674
LX1054674-UN-19APR12

Terug-naar-positie, hoogste positie - Beweeg hendel een keer kort naar links tot over het weerstandspunt, en laat los.

LX1054675
LX1054675-UN-19APR12

Terug-naar-positie, laagste positie - Beweeg hendel een keer kort naar rechts tot over het weerstandspunt, en laat los.

LX1054676
LX1054676-UN-19APR12

Extra “schud” functie - Beweeg de hendel twee keer kort na elkaar tot over het weerstandspunt en houd deze in die positie vast.

LX1054677
LX1054677-UN-19APR12

Beweeg laadbak naar nulpositie - Beweeg de hendel naar rechts of links (zonder over het weerstandspunt heen te gaan), tot 0° op het display verschijnt.

OPMERKING: De laadbak moet altijd handmatig worden bewogen tot op het display verschijnt.


De reactie instellen

  1. LX1054679
    LX1054679-UN-12APR12

    Druk twee keer op toets (1).



  2. LX1054681
    LX1054681-UN-12APR12

    Druk op softkey (A).



  3. LX1054682
    LX1054682-UN-12APR12

    De eigenschappen van de multifunctionele hendel kunnen worden ingesteld in veld (B). Dit beïnvloedt de reactie van de frontlader indien met een functie terug-naar-positie uitgerust.

    Open gewenste selectievenster en selecteer een instelling.

    LX1054683
    LX1054683-UN-12APR12

    Zie afbeelding, van boven naar beneden:

    • Oranje, lineair = Snelheid blijft constant tot eindstand wordt bereikt (abrupt stoppen).
    • Geel, gecombineerd = Snelheid daalt vlak voor bereiken van de eindstand.
    • Groen, progressief = Snelheid daalt geleidelijk tot eindstand wordt bereikt (zeer geleidelijk stoppen).



BELANGRIJK: Andere instellingen zijn mogelijk. Deze worden beschreven in dit hoofdstuk onder “Aanvullende functies van de elektronische SCV's”.

OULXBER,0001C6C-18-20120725