Ogólne zalecenia dotyczące całkowitej masy ciągnika na podstawie mocy silnika

Całkowita masa ciągnika potrzebna do efektywnego dostarczania mocy do gleby poprzez koła przy zastosowaniach wymagających siły uciągu zależy od prędkości jazdy. Tabela podaje zalecaną masę w odniesieniu do mocy znamionowej WOM, przy 3 zakresach siły uciągu.

Prędkości jazdy

 

Światło

Średnie

Ciężki

Prędkość jazdy

8,7 km/h (5.4 mph) i więcej

8,7 - 7,2 km/h (5.4 - 4.5 mph)

7,2 km/h (4.5 mph) i wolniej

    

Kg/KM

46

50

56

    

Lbs/KM

100

110

125

Poślizg kół powinien normalnie mieścić się w zakresie 8-12% dla uzyskania optymalnej sprawności przekazywania mocy przy tych prędkościach polowych. Poślizg kół może na krótko wzrastać powyżej tego zakresu, gdy ciągnik znajdzie się w obszarze pola o zwiększonym oporze, ale po wzroście taki poślizg nie powinien się utrzymywać.

UWAGA: Do stałego monitorowania poślizgu kół zaleca się stosowanie radaru. Możliwe jest ręczne sprawdzenie poślizgu kół, lecz jego wynik będzie wskazywał poślizg tylko w jednym obszarze pola.

WAŻNE: Aby przedłużyć żywotność układu napędowego, ciągnik nie powinien nigdy pracować przy stałym, pełnym obciążeniu poniżej 6,6 km/h (4.1 mph). Prędkość jazdy może się chwilowo zmniejszyć poniżej tego poziomu w warunkach dużych sił uciągu, ale musi powrócić do poprzedniej wartości podczas normalnej pracy. Dotyczy to ciągników ze wszystkimi typami przekładni. W ciągnikach wyposażonych w przekładnię AutoPowr podczas pracy w trybie automatycznym, silnik nie będzie narażony na duże siły uciągu, ale wciąż należy przestrzegać zaleceń dotyczących minimalnej prędkości roboczej.

ZE59858,0000278-53-20100929