Dociążanie płynem

UWAGA:

RW25003
RW25003-UN-07JUL93

Stosowanie dociążania płynem wymaga specjalnego sprzętu i przeszkolenia. Należy skontaktować się z dealerem John Deere lub serwisem opon.

WAŻNE: NIGDY nie wypełniać opony więcej niż do 90% jej pojemności. Większa ilość płynu może uszkodzić opony.

Ekonomiczne dociążenie można uzyskać, stosując wodę lub roztwór chlorku wapnia. Prawidłowo używany nie spowoduje uszkodzenia opon, dętek, ani obręczy. Jednak stosowanie płynu dociążającego nie jest zalecane, ponieważ powoduje problemy ze sterownością, jest trudny w obsłudze, rozlewa się w przypadku uszkodzenia opony, a jego użycie w tylnych oponach może powodować większą podatność na skoki mocy.

UWAGA: Zachowaj ostrożność, aby uniknąć obrażeń w wyniku utraty panowania nad ciągnikiem. Podczas używania płynu dociążającego ograniczyć prędkość transportu do 32 km/h (20 mph).

Roztwór 420 g chlorku wapnia na litr (3.5 lb na gal) wody nie zamarznie w temperaturach powyżej -45 °C (-50 °F) lub roztwór 600 g na litr (5.0 lb per gal), który nie zamarznie powyżej -50 °C (-60 °F).

WSKAZÓWKA: Stosowanie alkoholu do dociążania płynem nie jest zalecane.

Unikać stosowania płynu dociążającego w tylnych oponach, ponieważ powoduje on zmniejszenie elastyczności opon, co wywołuje nierówną jazdę ciągnika i zmniejsza możliwość kontrolowania skoków mocy. Jeśli w oponach tylnych stosowany jest płyn, wszystkie opony na osi muszą być wypełnione do tego samego poziomu, który nie powinien przekraczać 40%.

Przy MFWD, w przednich oponach można zastosować wypełnienie do 75% w celu dociążenia i zapewnienia sztywności umożliwiającej kontrolę skoków mocy. Z tej metody należy korzystać tylko w ostateczności.

Napełnić przednie opony do 40 lub 75%, aby uzyskać żądane obciążenie. Napełnić tylne opony maksymalnie do poziomu 40%. Większa ilość roztworu może powodować problemy ze sterownością. Poniższe tabele przedstawiają masy dodawane w postaci płynu przy wypełnieniu opony do 40 oraz 75% objętości.

ZE59858,0000284-53-20100929